To, w jaki sposób się odżywiamy i jak bardzo jesteśmy aktywni, ma wpływ niemal na każdy aspekt naszego życia. Zaniedbanie zdrowej diety oraz aktywności fizycznej skutkuje nie tylko problemami zdrowotnymi, ale również może odbić się na naszym wyglądzie.

Szakszuka to idealna propozycja na zdrowe i odżywcze śniadania. Dietetycy Ścieżki Zdrowia radzą jak ją prawidłowo przygotować.

Cukrzyca ciążowa wymaga zastosowania odpowiedniej diety. Ścieżka zdrowia wyjaśnia jak skomponować właściwą dietę.

 

Redukcja tkanki tłuszczowej bez efektu jo-jo

 

Niemal każda kobieta marzy o tym, żeby mieć idealną sylwetkę. Pragnienie staje się tym silniejsze, im bliżej do okresu wakacyjnego. Wtedy też pojawia się pokusa, aby schudnąć szybko.

Wrzody żołądka to przypadłość, która dotyka wielu Polaków. Sciezka-zdrowia.eu radzi jak sobie z nimi poradzić.

Artykuł wyjaśnia zasady prawidłowego mierzenia ciśnienia tętniczego. Specjaliści pomogą Ci uniknąć najczęstszych błędów podczas pomiaru.

Aby żyć zdrowo i czuć się dobrze powinniśmy być bardziej świadomi tego, co dzieje się z naszym ciałem. Tylko dzięki wiedzy na temat procesów zachodzących w organizmie, jesteśmy w stanie w mądry sposób komponować dietę i dobierać codzienne ćwiczenia.

Głodówka stała się ostatnimi czasy bardzo modnym sposobem, który ma nam umożliwić oczyszczenie organizmu z zalegającym w nim od lat toksyn oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. 

Z artykułu dowiesz się jaką dietę należy stosować przy narażeniu na stres oraz uzyskasz cenne informacje na temat kortyzolu zwanym także „hormonem stresu”.

Z artykułu dowiesz się jaką dietę należy stosować dla osób chorych na nadciśnienie. Uważamy, że jest to choroba, która jest lekceważona. Naszym zdaniem dieta i ćwiczenia to nieoceniony element każdej kuracji w przypadku tej choroby.

Z artykułu dowiesz się jak skomponować dietę bogatą w witaminy i minerały. Zadbaj o zdrowie razem z nami! Witaminy i minerały - czemu tak ważne dla naszego organizmu?

Z artykułu dowiesz się jakie są cele diety oczyszczającej i kiedy rekomendujemy ją naszym podopiecznym? Zadbaj o zdrowie razem z nami!

Z artykułu dowiesz się jaką dietę należy stosować oraz jakich produktów unikać przy infekcji Helicobacter pylori. Helicobacter pylori - czym jest?

Z artykułu dowiesz się jak skomponować dietę obniżającą poziom stresu, a świadome spożywanie posiłków z czasem przyniesie wiele dobrego. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na nasz organizm ma to, co jemy.

Artykuł napisany z okazji europejskiego dnia walki z otyłością obchodzony 22 maja. Zadbaj o zdrowie razem z nami!

W artykule podpowiadamy sposoby na obniżenie ciśnienia tętniczego w domu. Już po miesiącu stosowania moich wskazówek poczujesz znaczną poprawę.

Nadwaga i otyłość prowadzą do dysfunkcji układu sercowo naczyniowego, generując przy tym mnóstwo chorób. Otyłość powoduje, że zwiększa się czynność serca oraz jego zapotrzebowanie na tlen , objętość krążącej krwi oraz wyrzut minutowy serca.

W tym artykule wyjaśnię wam dlaczego warto ograniczać lub wykluczyć całkiem węglowodany ze śniadania nawet w dzień startowy. Każdy przekonuje was o tym że śniadanie powinno być bogate w węglowodany oraz o tym że powinno być sycące ponieważ z rana dostarczamy energii dla organizmu na cały dzień.

Węglowodany są niezbędne dla naszego organizmu … ale czy na pewno ? Jedynym surowcem który nasz organizm potrafi sobie sam wyprodukować jest właśnie glukoza.

Mam nadzieje że ten artykuł pomoże niejednej osobie w zrozumieniu, jak bardzo złe żywienie potrafi wpłynąć na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wprowadzić nas w problemy psychologiczne.

DANE KONTAKTOWE:

Ścieżka Zdrowia

Kompleksowe połączenie diety i ćwiczeń

telefon: 530 190 685

e-mail:  biuro@sciezka-zdrowia.eu

Warszawa ul. Rakowska 16/44

Hipokrates – Ojciec medycyny, mówił wyraźnie że zdrowie zaczyna się w brzuchu, drogi czytelniku nasz system powstał zgodnie z nauką Hipokratesa który tak wielką uwagę zwracał na układ pokarmowy. Nasz system składa się z 5 etapów które są powtarzane wraz ze zmianą makroskładników mających wpłynąć na zwiększenie i przyśpieszenie metabolizmu.

Ciekawe Linki

Popularne artykuły