Redukcja tkanki tłuszczowej bez efektu jo-jo

 

Niemal każda kobieta marzy o tym, żeby mieć idealną sylwetkę. Pragnienie staje się tym silniejsze, im bliżej do okresu wakacyjnego. Wtedy też pojawia się pokusa, aby schudnąć szybko.

Niestety często bywa tak, że wraz z nagłą utratą wagi musimy się liczyć z efektem jo-jo. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że kilogramy, których udało nam się pozbyć powrócą szybciej, niż się tego spodziewaliśmy. Zdarza się również, że przybieramy więcej, niż udało nam się zrzucić.

 

Efekt jo-jo - czy można go uniknąć?

Istnieje sposób na to, aby cieszyć się szczupłą sylwetką bez efektu jo-jo. Prawda jest jednak taka, że musimy przygotować się na rzetelną pracę nie tylko nad zmianą dotychczasowych nawyków żywieniowych, ale także nad zwiększeniem aktywności fizycznej.

 

Efekt jo-jo - czym jest?

Żeby uniknąć efektu jo-jo najpierw trzeba zrozumieć czym jest i co jest jego przyczyną.

Często błędnie myślimy, że aby doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej powinniśmy drastycznie zmniejszyć ilość spożywanych kalorii. Decydując się na drastyczną dietę 1000 kcal na pewno szybko schudniemy, ale jednocześnie narazimy nasz organizm na ogromny szok. Nasze ciało przyzwyczajone jest do pewnego rytmu, schematu. Jedząc za mało faktycznie zrzucimy zbędne kilogramy, ale przy okazji nie będziemy dostarczać do organizmu wszystkich niezbędnych do normalnego funkcjonowania składników odżywczych. W momencie jak dojdziemy do etapu, gdzie waga stanie w miejscu i zaczniemy na nowo jeść starym zwyczajem, nasze ciało zacznie magazynować tkankę tłuszczową w większych ilościach niż kiedykolwiek. A to wszystko w obawie przed ponownym zmniejszeniem przyjmowanych kalorii.

Ten proces nazywamy właśnie efektem jo-jo. Nie tylko na nowo tyjemy, ale także możemy doprowadzić do anemii lub zmniejszenia odporności.

 

Jak chudnąć, to z głową

 

Sposobem na zdrowe odchudzanie jest połączenie zbilansowanej diety połączonej ze zwiększeniem aktywności fizycznej.

Jeśli chcesz:

 • chudnąć nie tracąc jędrności ciała,
 • uniknąć efektu jo-jo,
 • mieć więcej energii,
 • czuć się lepiej i być zdrowszym,
 • utrzymać efekt na stałe

 

przede wszystkim zadbaj o to, aby Twoja dieta stała się zdrowa.

XXI wiek obfituje w przetworzoną żywność, dostępną na każdym kroku. Brak czasu na gotowanie, wypoczynek i ćwiczenia przyczyniają się do tego, że coraz częściej jemy na mieście lub decydujemy się na gotowe dania.

Nie czytamy także etykiet na opakowaniach i spożywamy zbyt duże ilości cukrów. To wszystko sprawia, że otyłość uważa się obecnie za chorobę cywilizacyjną. Podstawą do ładnej sylwetki i zdrowia jest zmiana dotychczasowych nawyków.

 

Zbilansowana dieta i ćwiczenia

 

Zdecydowanie warto chudnąć wolniej, ale zdrowo. Na początku nauczmy się szukać zamienników dla niezdrowych produktów wśród tych, które są nie tylko wartościowe, ale i smaczne.

 

 • Biały ryż zamień na brązowy.
 • Jedz pieczywo razowe, a nie pszenne.
 • Jeśli lubisz makarony, używaj tych pełnoziarnistych.
 • Tłuste mięso zastąp chudym.
 • Zamiast smażenia częściej gotuj lub piecz
 • Olej słonecznikowy zamień na rzepakowy.

 

Nie są to wielkie zmiany, a pierwszy krok będzie już wykonany. Pamiętaj także, że paradoksalnie jeśli jesz rzadziej, Twój organizm zamiast spalać tłuszcz zacznie go magazynować. Jedz od 5 do 6 posiłków dziennie, dbając o to, aby się nie przejadać, ale też  nie czuć głodu. Głodówka zawsze ma negatywne skutki dla naszego organizmu.

Pozwól, aby Twój organizm przyzwyczaił się do nowych zasad, na nowo Ci zaufał. Może być tak, że przez pierwszy miesiąc nie będzie efektów, ale z pewnością nie będziesz zawiedziony. Przyjmuje się, że zdrowe chudnięcie to utrata od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo. Nie stresuj się jednak, jeśli w Twoim przypadku potrwa to dłużej. Każdy z nas jest inny.

Zrezygnuj z cukru, pij dużo wody i ogranicz sól.

Zadbaj również o to, aby w Twoim życiu pojawił się ruch. W ten sposób unikniesz efektu jo-jo, który jak nic innego potrafi zniechęcić i napsuć zdrowia.

 

Dołącz do podopiecznych Ścieżki Zdrowia - działamy indywidualnie i pomagamy osobom w różnym wieku i z różnym stanem zdrowia.  Skontaktuj się z nami.

 

Popularne diety - wybór użytkowników portalu Sciezka-zdrowia.eu

Dieta helicobacter pylori          

Dieta przy cukrzycy ciążowej           

Dieta na wrzody żołądka                  

Dieta na zakwaszenie żołądka                 

Dieta na nadciśnienie 

Dieta bogata w witaminy i minerały

Dieta oczyszczająca

Dieta obniżająca poziom stresu

DANE KONTAKTOWE:

Ścieżka Zdrowia

Kompleksowe połączenie diety i ćwiczeń

telefon: 530 190 685

e-mail:  biuro@sciezka-zdrowia.eu

Warszawa ul. Rakowska 16/44

Hipokrates – Ojciec medycyny, mówił wyraźnie że zdrowie zaczyna się w brzuchu, drogi czytelniku nasz system powstał zgodnie z nauką Hipokratesa który tak wielką uwagę zwracał na układ pokarmowy. Nasz system składa się z 5 etapów które są powtarzane wraz ze zmianą makroskładników mających wpłynąć na zwiększenie i przyśpieszenie metabolizmu.

Ciekawe Linki

Popularne artykuły